Vodácký klub a půjčovna Cvak - Největší půjčovna lodí a vodácká cestovka v Ostravě a Ústí nad Labem.

 

Albánie

 

Albánie je pro mnohé z nás synonymem divoké krajiny a neznáma

Průzračné řeky, hluboké kaňony. Albánské řeky jsou ve valné většině jarní záležitostí nebo se také dají sjíždět po silných deštích. Některé z nich v létě nemají téměř žádnou vodu. Většina řek má křišťálově modrou vodu a pěkné okolí obklopené horami a malebnými vesničkami. Jde o klidnou zem, kde se potkáte s milými a přátelskými obyvateli.

 

Mrežnica

 

Termíny  
28.4-8.5.2023 Rezervovat

 

Co budeme sjíždět a kdy:

 • 1 - 2 den - Pátek/Sobota
  Odjíždět budeme z Ostravy okolo 12 h. Čeká nás cca 20 h dlouhý přesun do Albánie. Náš cíl se nachází u Ohridského jezera, kde přijedeme druhý den ráno. U tohoto ikonického jezera se ubytujeme a dospíme dlouhou jízdu. Voda průzračná jako křišťál, kolem vašich nohou plavou rybky, klidné oblázkové pláže a nad vámi vysoké hory
  s opuštěnou nezničenou přírodou.
   
 • 3 den - Neděle
  Ráno budíček a hurá na vodu. Dnes nás čeká řeka Shkumbini. Řeka teče v širokém údolí. Peřeje na našem úseku jsou do WW II. Po sjezdu se přesuneme do dalšího kempu.
   
 • 4 - 5 den - Pondělí/Úterý 
  A zase ten budíček. Následující dva dny nás čeká řeka Vjosë. Jedna z mála celoročně sjízdných. K řece je sice horší přístup, ale to nám nevadí. Sbalíme se na těžko
  a vyrazíme po jejím proudu. Teče krásným kaňonemzařezaným ve skalách. Spát budeme u termálních pramenů Lengarices.
   
 • 6 den - Středa
  Dnes budík vypneme. Budeme mít odpočinkový den v Beratu, také nazývaným Albánský Bělehrad. Město ležící na jihu střední části Albánie, v údolí řeky Osum. Známé je také jako Město tisíce oken.
 • 7 den - Čtvrtek
  A znova ten budíček, dnes nás čeká nejkrásnější řeka Albánie Osum. Řeka je zaříznutá v kaňonu, svižně teče. Osprchovat se můžeme v jednom z bezpočtu vodopádů padajících přímo do řeky. Obtížnost WW I - II.
   
 • 8 den - Pátek
  Naše poslední řeka je Drinit s lehkými peřejkami a pohodovým koupáním. Večer strávíme v historickém městě Gjirokaster. 
   
 • 9 - 10 den - Sobota/Neděle
  Dopoledne sbalíme náš tábor a vyrazíme nazpátek domů. Do Ostravy dojedeme v neděli okolo 10 h.

Řeky sjíždíme na lodích typu Baraka.
 

Kdo se může přidat:

Každý, kdo již byl na vodě (min. WW I - II), případně pokud jeden z páru umí kormidlovat. Vhodné je mít spolupachatele ;-).

Jaká je doprava:

Je možná spolujízda s námi v Tranďákovi, vlastním autem nebo kdo auto nemá, můžeme pomoct domluvit spolujízdu s ostatními účastníky.

Stravování a ubytování:

 • Ve stanech v kempu. 
 • V kempu se nedá zakoupit snídaně. V druhé části výletu je možné si zajít do blízké restaurace na večeři. Přes den na řece se nedá zakoupit nic. Do obchodu se budeme zastavovat zhruba ob den, po sjezdech nebo během přejezdů. Kuchyňka v kempu není, takže vařiče sebou :-).

Jaká je cena a co je zajištěno:

 • V ceně je započítaná doprava, kemp, loď, přilba, vybavení na vodu, permity umožnující sjezd a instruktor,
 • Cena pro jednoho účastníka - 16 500 Kč/osoba,
 • Cena pro 2-3 účastníky - 16 200 Kč/osoba,
 • Cena pro 4 a více účastníků - od 16 000 Kč/osoba,
 • - 500 Kč pokud s námi jezdíte na výlety nebo si půjčujete věci v půjčovně,
 • - 1 000 Kč mám vlastní vybavení - neopren, vestu, přilbu (odpovídající kvality).

Co si dál potřebuji zaplatit, nebo můžu připlatit:

 • spolujízdu - nemusím, je v ceně,
 • jídlo, pojištění.

Co si potřebuji sebou vzít:

 • stan, spacák, karimatku, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení,
 • oblečení: na místě nafasujete neopren, do kterého se leze v tričku a spodním prádle; zimomřiví si sebou vemte mikinu na namočení, starou šustku, cyklo rukavice a šátek pod přilbu,
 • jídlo, vařič,
 • lékárničku se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce.

Upozornění:

Vzhledem k obtížnosti a charakteru řeky je zakázáno požívat jakékoliv alkoholické
a omamné látky, taktéž s kocovinou na vodu nikdo nepůjde (v opačném případě vám nebude vybavení na vodu zapůjčeno).

 

Rezervace:

Rezervaci prosím provádějte telefonicky nebo zde Rezervovat


Vodácký výlet je pořádán ve spolupráci s cestovní kanceláří CoolCamp s.r.o.

 

 

Co o nás říkají naši klienti?

Dobrodružství, legrace, kytara a party, to vše zažijete, když s Krtkem na vodu vyrazíte. O nic se nestaráte, vše perfektně zařídí. Když na vodu, tak jedině s Krtkem 😉

Lukáš Hrubý Stavbyvedoucí

S Cvakem zažijete spoustu mokrých zážitků, napětí, nepohodlí, kosoklepů a kytarovaček. Všechno je velmi dobře zorganizované, do minuty naplánované a jezdí se tam, kde to stojí za to.

Petra Tomečková Pediatrička

Adrenalinový nebo relaxační zážitek. Můžete si vybrat zájezd, který Vám vyhovuje. Každý si přijde na své, od divokých a velmi technických řek po řeky s klidnými peřejkami, kde se člověk může kochat dechberoucími průjezdy kaňonů a přírodou obecně. Můžete se podívat do velice zajímavých destinací jako jsou Rakousko, Slovensko, Bosna a Hercegovina a samozřejmě Česká republika. Každý den na vodě se završí táborákem, u kterého nechybí kytara a dobré pití. Všechny zájezdy, kterých jsem se mohl zúčastnit, doprovázela příjemná a přátelská atmosféra. Především bych chtěl vypíchnout přístup instruktorů na řece. Dbají především na bezpečnost a soudržnost celé skupiny, nepouští se do žádných kaskadérských kousků, které by mohly ohrozit celou skupinu, což je dle mého názoru velké plus, které by mělo být standardem všech vodáckých společností, bohužel tomu v mnoha případech tak není.

Petr Stejskal VN elektroinženýr

K vodáckému oddílu Cvak jsem se před léty dostal přes kamarády kamarádů. Poznal jsem zde úžasnou partu lidí, se kterými několikrát do roka pravidelně vyrážím za převážně divokou vodou. Nikdy nechybí kytara, táborák, kopa srandy a někdy i nezapomenutelného dobrodružství. Je fajn, že člověk zde nemusí mít skoro žádnou zkušenost s vodou, všechno se zde rychle naučí a veškeré vybavení a organizaci kolem zajistí Krtek :)

Tomáš Vlček Programátor