Vodácký klub a půjčovna Cvak - Největší půjčovna lodí a vodácká cestovka v Ostravě a Ústí nad Labem.

 

Balkán

 

Balkán je nádherná hornatá krajina s množstvím řek, nad kterými každý vodák roztaje. Řeky jsou hodně peřejnaté a vodnaté. Zdolávat je budeme na nafukovacích kánoích a raftech. Připravili jsme si pro Vás řeku Unu, známou svými vodopády. Neretvu s kolmými skalami vystupujících přímo z vody. Nakonec bude následovat perla Balkánu Tara - 80 km peřejnaté vody, v nejhlubším kaňonu Evropy, která nám dá zabrat na dva dny.  Mezi sjezdy si vyšlápneme v pohoří Durmitor na něaký ten vrcholek :) 

Řeka Tara

 

Termíny  
23.7 - 1.8.2021 Rezervovat

 


 

Co budeme sjíždět a kdy:

 • 1 den - Pátek
  Odjíždět budeme z Ostravy okolo 8h ráno. Je to sice brzo, ale čeká nás dlouhý přesun do Bosny. Náš cíl se nachází poblíž města Bihač,  kde přijedeme okolo 8 večerní. Ubytujeme se v kempu a zůstaneme tu dvě noci. Kemp leží na břehu řeky Una, která je naší první řekou.
   
 • 2 den - Sobota
  Ráno budíček a hurá na vodu. První den nás čeká nás obtížnost WW I - WW II.  Řeka pod kempem je poměrně široká, ale díky své vodnatosti teče svižně, jedna peřejka střídá druhou. Ideální na rozpádlování. Večer zůstáváme ve stejném kempu.
   
 • 3 den - Neděle
  Ráno budíček a hurá na vodu. Vyvezeme se proti proudu řeky do Národního parku Una. Dech nám vyrazí úžasné vodopády, pod kterými budeme nasedat a vyplouvat. Voda už nebude tak jednoduchá jako v Sobotu. Začátek plavby je o peřejích, stupních a malých vodopádech, které budeme překonávat, později se řeka zklidní. Obtížnost je WW II - III. Po sjezdu nás čeká přesun k Boračku Jezeru, kde strávíme dvě noci.
   
 • 4 den - Pondělí 
  Výletový a koupací den u Boračka Jezera. Ráno budíček nebude :). Boračko jezero je nádherné ledovcové jezero, v přírodní rezervaci, kousek od městečka Kojnic. Po dvou dnech nás budou bolet svaly, takže musíme nabrat sílu na další řeku Neretvu.
   
 • 5 den - Úterý
  A opět ten budíček. Sbalíme stany a jdeme na vodu. Jestli Vás Una oslovila vodopády, tak Neretva se Vám bude líbit díky soutěskám. Nejprve má řeka obtížnost cca  WW I. Poté vjedeme do kaňonu a obtížnost stoupne na WW II až WW III (jedno těžší místo tzv. Dáblův skok obtížnosti WW IV). V kaňonu jsou úchvatné pohledy, kdy skály vyrůstají přímo kolmo z řeky.  Kaňon končí poblíž městečka Kojnic, kde nasedneme na auto a pokračujeme směr malé městečko Žabljak v Černé Hoře.
   
 • 6 den - Středa
  Žabljak leží v srdci pohoří Durmitor, které znají i lyžaři. My tu ale nebudeme zahálet a vyrazíme na tůru k ledovým jeskyním. Po cestě si prohlédneme i jeskyni, kde se ukrýval Tito za 2. sv války. Výlet zakončíme u Černého jezera dobrou večeří.
 • 7 den - Čtvrtek
  Dnes nás čeká výlet ze Sedla Sodlo.  Dojdeme až k jezeru zelený Vír a vyšlápneme si do sedla pod Bobotův Kuk, nejvyšší horu Durmitoru.
  Večer se musíme začít připravovat na nejnáročnější sjezd našeho výletu, řeku Taru. Urazíme po ní cca 80km během dvou dnů. Sbalíme si věci už večer, ať můžeme ráno vyrazit bez otálení.
   
 • 8 - 9 den - Pátek a Sobota
  A zase ten budíček. Brzo ráno vyrážíme k řece, cestou mineme ikonický most na Taře, až nakonec dojedeme k Splavům, což je začátek naší plavby. Všechny věci, které budeme následující dva dny potřebovat, musíme vzít sebou. Řeka teče celou dobu rychle, a peřeje které vytváří, jsou neskutečné. První den je obtížnost vody cca WWI - WWII. Odpoledne dojedeme do kempu, kde přes noc složíme hlavu. Ráno v sobotu vyplouváme na nejtěžší část Tary. Čekají nás peřeje WW III+ . Peřej střídá peřej.  Řeka teče velice svižně a okolo oběda se dostaneme do cíle naší plavby. Zasloužené pivko a ražniči musí být.  Navečer se rozjedeme do ČR.
   
 • 10 den - Neděle
  Příjezd do Ostravy

Řeky sjíždíme na lodích typu Baraka
 

Kdo se může přidat:

Každý, kdo již byl na divoké vodě ( min WW II - III ). Vhodné je mít spolupachatele ;)

Jaká je doprava:

Můžete spolujízdu s námi v Tranďákovi, vlastním autem, nebo kdo auto nemá můžeme pomoct domluvit spolujízdu s ostatními účastníky.

Stravování a ubytování:

 • Ve stanech v kempu, v případě zájmu, a volným míst, se dá poptat chatka, první noc i druhou noc budeme ve stejném kempu
 • V kempu je možno zakoupit snídaně, na večeři je možné si zajít do blízské restaurace, přes den na řece se nedá zakoupit nic a obchod ve vesnici je otevřený pouze v sobotu dopoledne. Kuchyňka v kempu není, vařiče sebou :)

Jaká je cena a co je zajištěno:

 • 10500 Kč  v ceně je započítaný kemp, loď, přilba, vybavení na vodu, kromě neoprenu, permity umožnující sjezd a instruktor
 • Kdo s námi jezdí pravidelně individuální cena :)

Co si dál potřebuji zaplatit, nebo můžu připlatit:

 • Spolujízdu (cca 2000 Kč)
 • jídlo, pojištění
 • pokud nemáte vlastní, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda, rádi Vám je zapůjčíme (+500, +300 + 300)
 • Ubytování v chatkách (cca +1500, ověření na dotaz)

Co potřebuji sebou vzít:

 • stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení
 • oblečení: na místě nafasujete neopren, do kterého se leze v tričku a spodním prádle. Zimomřiví si sebou vemte mikinu na namočení, starou šustku, cyklorukavice a šátek pod přilbu
 • jídlo, vařič
 • lékárnička se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce

Upozornění:

Vzhledem k obtížnosti a charakteru řeky je zakázáno požívat jakékoliv alkoholické a omamné látky, taktéž s kocovinou na vodu nikdo nepůjde (v opačném případě vám nebude vybavení na vodu zapůjčeno)

Rezervace:

Rezervaci prosím provádějte telefonicky nebo zde Rezervovat


Vodácký výlet je pořádán ve spolupráci s cestovní kanceláří CoolCamp s.r.o.

Fotogalerie

 

Co o Balkánu říkají naši klienti?

Dobrodružství, legrace, kytara a party, to vše zažijete, když s Krtkem na vodu vyrazíte. O nic se nestaráte, vše perfektně zařídí. Když na vodu, tak jedině s Krtkem 😉

Lukáš Hrubý Stavbyvedoucí

S Cvakem zažijete spoustu mokrých zážitků, napětí, nepohodlí, kosoklepů a kytarovaček. Všechno je velmi dobře zorganizované, do minuty naplánované a jezdí se tam, kde to stojí za to.

Petra Tomečková Pediatrička

Adrenalinový nebo relaxační zážitek. Můžete si vybrat zájezd, který Vám vyhovuje. Každý si přijde na své, od divokých a velmi technických řek po řeky s klidnými peřejkami, kde se člověk může kochat dechberoucími průjezdy kaňonů a přírodou obecně. Můžete se podívat do velice zajímavých destinací jako jsou Rakousko, Slovensko, Bosna a Hercegovina a samozřejmě Česká republika. Každý den na vodě se završí táborákem, u kterého nechybí kytara a dobré pití. Všechny zájezdy, kterých jsem se mohl zúčastnit, doprovázela příjemná a přátelská atmosféra. Především bych chtěl vypíchnout přístup instruktorů na řece. Dbají především na bezpečnost a soudržnost celé skupiny, nepouští se do žádných kaskadérských kousků, které by mohly ohrozit celou skupinu, což je dle mého názoru velké plus, které by mělo být standardem všech vodáckých společností, bohužel tomu v mnoha případech tak není.

Petr Stejskal VN elektroinženýr

K vodáckému oddílu Cvak jsem se před léty dostal přes kamarády kamarádů. Poznal jsem zde úžasnou partu lidí, se kterými několikrát do roka pravidelně vyrážím za převážně divokou vodou. Nikdy nechybí kytara, táborák, kopa srandy a někdy i nezapomenutelného dobrodružství. Je fajn, že člověk zde nemusí mít skoro žádnou zkušenost s vodou, všechno se zde rychle naučí a veškeré vybavení a organizaci kolem zajistí Krtek :)

Tomáš Vlček Programátor