Vodácký klub a půjčovna Cvak - Největší půjčovna lodí a vodácká cestovka v Ostravě a Ústí nad Labem.

 

Chorvatsko

 

Chorvatsko je spíše známé pro své přímořské destinace, ale na své si příjdou i vodáci. 
Řeky už asi nemohou být odlišnější, např oproti nám známe Salze nebo Soče. Zvolna tekoucí voda, je doplněna o obrovské množství traverninových stupňů a vodopádů. Prostě chvíli pádlujete a chvíli skáčete z vodopádu za lodí :) Těšit se můžete na Mrežnicu, Zrmaniu, kudy jel Vinetů k pokladu na Stříbrném jezeře a možná i Koranu.

 

 

Mrežnica

 

Termíny  
30.6. - 5.7.2023 Rezervovat

 


 

Co budeme sjíždět a kdy:

 • 1 den - Pátek
  Odjíždět budeme z Ostravy okolo 8h ráno. Je to sice brzo, ale čeká nás dlouhý přesun do Chorvatska. Náš cíl se nachází poblíž města Ogulin, kde přijedeme okolo 8 večerní. Zde, cesto ke kempu, se poprvé přesvědčíme, že česká kvalita cest opravdu není tak špatná :).  Ubytujeme se v kempu a zůstaneme tu dvě noci. Kemp leží na břehu řeky Mrežnica, která je naší první řekou.
   
 • 2 den - Sobota
  Ráno budíček a hurá na vodu. Vybírat budeme ze dvou řek Mrežnica nebo Korana, na kterou vyrazíme, pokud budeme mít štěstí na vodu. Vyvezeme se proti proudu řeky.  První den nás čeká nás obtížnost WW I. Řeka teče velice klidně, ale první stupně na sebe nedají dlouho čekat. Některé sjedeme, z některým shodíme loď a skočíme za ní. Ideální na rozpádlování. Asi po 5 hodinách přijedeme po vodě zpátky do kempu. 
   
 • 3 den - Neděle
  Ráno budíček a hurá na vodu. Opět se vyvezeme se proti proudu řeky.  Dnes nás čeká nejpěknější část Mrežnici. Řeka je zařízlá v hluboké soutěsce.  Jestli včera byly kaskády a vodopády 2m, dnes budou až 10m. Po sjezdu se opět přesuneme do našeho kempu.
   
 • 4 den - Pondělí 
  Výletový a koupací den. Dneska se můžeme chvíli prospat (budíček dáme o 20mn později ;) ). Sbalíme naše stany a vyrazíme k Zrmanije. Po cestě se zastavíme na oběd a prohlídku do Slunju, město které leží doslova v deltě a na vodopádech. Jsou to takové chorvatské Benátky. Po obědě přejedeme k Obrovači, kde budeme spát dvě noci. Kemp máme na břehu řeky, laguny, pod vodovády.
   
 • 5 den - Úterý
  A opět ten budíček. Stany nebalíme a jdeme na vodu. vyvážíme se cca 15km proti proudu. Pokud byla Mrežnica studená jak led, tak Zrmanija je pravý opak :) řeka je zakousnutá v kaňonu, který si filmaři také vybrali na nejeden filmový záběr. Už to není zelená hornatá krajina, ale vyprahlá prérie. Voda má lehkou obtížnost WWI, a opět nás čeká zdolávání vodních stupňů a slapů. Po vodě připlouváme zpátky do kempu, kde nás čeká poslední večer, třeba na dobré večeři v místní krčmě, nebo u ohýnku vedle vodopádů.
   
 • 6 den - Středa
  A je tu poslední budíček, dneska trochu ležérnější, pak balení stanů, kanutí slz a hurá domů..

Řeky sjíždíme na lodích typu Baraka
 

Kdo se může přidat:

Každý, kdo již byl na vodě ( min WW I - II ). Případně jeden z páru umí kormidlovat. Vhodné je mít spolupachatele ;)

Jaká je doprava:

Můžete spolujízdu s námi v Tranďákovi, vlastním autem, nebo kdo auto nemá můžeme pomoct domluvit spolujízdu s ostatními účastníky.

Stravování a ubytování:

 • Ve stanech v kempu 
 • V kempu se nedá zakoupit snídaně. V druhé části výletu, je možné si zajít do blízské restaurace na večeři. Přes de,n na řece, se nedá zakoupit nic. Do obchodu se budeme zastavovat zhruba ob den, po sjezdech, nebo během přejezdů. Kuchyňka v kempu není, vařiče sebou :)

Jaká je cena a co je zajištěno:

 • V ceně je započítaný kemp, loď, přilba, vybavení na vodu, permity umožnující sjezd a instruktor
 • Cena pro jednoho účastníka  - 7990 Kč/osoba
 • Cena pro 2-3 účastníky -  7790 Kč/osoba
 • Cena pro 4 a více účastníků -  7590 Kč/osoba
 • - 300 Kč pokud s náma jezdíte na výlety nebo si půjčujete věci v půjčovně
 • mám vlastní vybyvení?  Neopren ? vestu? tak nám o tom řekněte a můžeme ho odečíst

Co si dál potřebuji zaplatit, nebo můžu připlatit:

 • Spolujízdu (cca 2500 Kč)
 • jídlo, pojištění

Co potřebuji sebou vzít:

 • stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení
 • oblečení: na místě nafasujete neopren, do kterého se leze v tričku a spodním prádle. Zimomřiví si sebou vemte mikinu na namočení, starou šustku, cyklorukavice a šátek pod přilbu
 • jídlo, vařič
 • lékárnička se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce

Upozornění:

Vzhledem k obtížnosti a charakteru řeky je zakázáno požívat jakékoliv alkoholické a omamné látky, taktéž s kocovinou na vodu nikdo nepůjde (v opačném případě vám nebude vybavení na vodu zapůjčeno)

Rezervace:

Rezervaci prosím provádějte telefonicky nebo zde Rezervovat


Vodácký výlet je pořádán ve spolupráci s cestovní kanceláří CoolCamp s.r.o.

Fotogalerie

 

Co o nás říkají naši klienti?

Dobrodružství, legrace, kytara a party, to vše zažijete, když s Krtkem na vodu vyrazíte. O nic se nestaráte, vše perfektně zařídí. Když na vodu, tak jedině s Krtkem 😉

Lukáš Hrubý Stavbyvedoucí

S Cvakem zažijete spoustu mokrých zážitků, napětí, nepohodlí, kosoklepů a kytarovaček. Všechno je velmi dobře zorganizované, do minuty naplánované a jezdí se tam, kde to stojí za to.

Petra Tomečková Pediatrička

Adrenalinový nebo relaxační zážitek. Můžete si vybrat zájezd, který Vám vyhovuje. Každý si přijde na své, od divokých a velmi technických řek po řeky s klidnými peřejkami, kde se člověk může kochat dechberoucími průjezdy kaňonů a přírodou obecně. Můžete se podívat do velice zajímavých destinací jako jsou Rakousko, Slovensko, Bosna a Hercegovina a samozřejmě Česká republika. Každý den na vodě se završí táborákem, u kterého nechybí kytara a dobré pití. Všechny zájezdy, kterých jsem se mohl zúčastnit, doprovázela příjemná a přátelská atmosféra. Především bych chtěl vypíchnout přístup instruktorů na řece. Dbají především na bezpečnost a soudržnost celé skupiny, nepouští se do žádných kaskadérských kousků, které by mohly ohrozit celou skupinu, což je dle mého názoru velké plus, které by mělo být standardem všech vodáckých společností, bohužel tomu v mnoha případech tak není.

Petr Stejskal VN elektroinženýr

K vodáckému oddílu Cvak jsem se před léty dostal přes kamarády kamarádů. Poznal jsem zde úžasnou partu lidí, se kterými několikrát do roka pravidelně vyrážím za převážně divokou vodou. Nikdy nechybí kytara, táborák, kopa srandy a někdy i nezapomenutelného dobrodružství. Je fajn, že člověk zde nemusí mít skoro žádnou zkušenost s vodou, všechno se zde rychle naučí a veškeré vybavení a organizaci kolem zajistí Krtek :)

Tomáš Vlček Programátor