Vodácký klub a půjčovna Cvak - Největší půjčovna lodí a vodácká cestovka v Ostravě a Ústí nad Labem.

 

Salza

 

Salza a její krásné peřeje, jsou vhodné i na první kontakt s divokou vodou. Připravili jsme si nejznámější klasickou rakouskou řeku. Za víkend si sjedeme dva úseky řeky Salzy. Horní úsek je ideální na rozpádlováni a sehrání posádek. Spodní úsek, který pojedeme druhý den, již jednotlivé posádky prověří řadou úskalí a odmění překrásnou jízdou v soutěskách.  Peřeje se střídají s klidnou hladinou (bazénem). Pokud se posádka převrátí, voda ji nikam zběsile neunáší. Toto dělá ze Salzy ideální místo pro Vaši první divokou vodu.

 

 

Termíny  
14.6.-16.6. 2024 Rezervovat
17.7.-19.7. 2024 (st - pátek) lepší cena Rezervovat
19.7.-21.7. 2024 Rezervovat
14.8.-16.8. 2024 (st - pátek) lepší cena Rezervovat
16.8.-18.8. 2024 Rezervovat
Individuální termíny od 10 osob Rezervovat

 

Co budeme sjíždět a kdy:

 • 1 den - Pátek
  Odjíždíme v Pátek okolo 16h z Ostravy, přes Olomouc, Brno a Vídeň. do kempu přijíždíme okolo 22h. V tomto kempu budeme obě noci.
   
 • 2 den - Sobota
  Ráno budíček, přerozdělit neopreny a hurá na vodu. Pokud bude příhodný vodní stav, pojedeme v sobotu horní úsek Salzy (lehčí úsek na rozpádlování). Obtížnost je ze začátku cca WW I a po zhruba 2h pádlování, přechází na WWII. Po cestě si nacvičíme záchranu z divoké vody a budeme se vytahovat záchranným lanem. (cvičení dělá mistry ;) ) V sobotu strávíme na vodě cca 5h a navečer se vracíme do stejného kempu, kde jsem spali. Večer nás čeká soudek pivka a kytárka :)
   
 • 3 den - Neděle
  A opět ten budíček :) Ráno vyrážíme k zpátky řece. Navazovat budeme na místo, kde jsme skončili minulý den. Úsek řeky bude WWII - WWIII. Pojedeme vodácky nejatraktivnější část, která je zařezána v soutěskách. Peřej střídá peřej, ale pod každou z nich bývá klidnější hladina na případné posbírání se z vody ;) Na vodě budeme cca 4-5h. Poté návrat do kempu, sbalení stanů a odjezd domů. 
   

Řeky sjíždíme na lodích typu Baraka
V závislosti na aktuálním vodním stavu se může výlet upravovat, například volba jiných úseků, sjezd jiné nerozvodněné řeky, či úplně sjezd zrušit. 

 

Kdo se může přidat:

každý kdo již byl na vodě, vhodné je mít spolupachatele ;)
 

Jaká je doprava:

Ideální je doprava vlastním autem, kdo auto nemá, můžeme pomoct domluvit spolujízdu s ostatními účastníky, nebo s námi v Tranďákovi. Kdo auto má, řekněte nám a my Vám domluvíme spolucestující, kteří Vám poníží náklady.

Stravování a ubytování:

 • Ve stanech v kempu, v případě zájmu, a volným míst, se dá poptat chatka, první noc i druhou noc budeme ve stejném kempu
 • V kempu je možno zakoupit snídaně, na večeři je možné si zajít do blízské restaurace, přes den na řece se nedá zakoupit nic a obchod ve vesnici je otevřený pouze v sobotu dopoledne. Kuchyňka v kempu není, vařiče sebou :)

Jaká je cena:

 • Cena pro jednoho účastníka  - 4390 Kč/osoba
 • Cena pro 2-3 účastníky -  4290 Kč/osoba
 • Cena pro 4 a více účastníků -  4190 Kč/osoba
 • mám vlastní vybyvení? tak nám o tom řekněte a můžeme ho odečíst
 •  - 100 Kč pokud s náma jezdíte na výlety nebo si půjčujete věci v půjčovně
 • -1000 Kč pokud jedete termín st-pátek

Co je zajištěno:

 • kemp, loď, přilba, neopren, vodácký vak, bunda, prostě veškeré vybavení na vodu, permity umožňující sjezd a instruktor
 • Kdo s námi jezdí pravidelně individuální cena :)

Co si dál potřebuji zaplatit:

jídlo, pojištění

Co potřebuji sebou vzít:

 • stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení
 • oblečení: na místě nafasujete neopren, do kterého se leze v tričku a spodním prádle. Zimomřiví si sebou vemte mikinu na namočení, starou šustku, cyklorukavice a šátek pod přilbu
 • jídlo na dva dny, vařič
 • lékárnička se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce

Upozornění:

Vzhledem k obtížnosti a charakteru řeky je zakázáno požívat jakékoliv alkoholické a omamné látky, taktéž s kocovinou na vodu nikdo nepůjde (v opačném případě vám nebude vybavení na vodu zapůjčeno)

Vodácký výlet je pořádán ve spolupráci s cestovní kanceláří CoolCamp s.r.o.

 

Fotogalerie

 

Co o Salze říkají naši klienti?

Dobrodružství, legrace, kytara a party, to vše zažijete, když s Krtkem na vodu vyrazíte. O nic se nestaráte, vše perfektně zařídí. Když na vodu, tak jedině s Krtkem 😉

Lukáš Hrubý Stavbyvedoucí

S Cvakem zažijete spoustu mokrých zážitků, napětí, nepohodlí, kosoklepů a kytarovaček. Všechno je velmi dobře zorganizované, do minuty naplánované a jezdí se tam, kde to stojí za to.

Petra Tomečková Pediatrička

Adrenalinový nebo relaxační zážitek. Můžete si vybrat zájezd, který Vám vyhovuje. Každý si přijde na své, od divokých a velmi technických řek po řeky s klidnými peřejkami, kde se člověk může kochat dechberoucími průjezdy kaňonů a přírodou obecně. Můžete se podívat do velice zajímavých destinací jako jsou Rakousko, Slovensko, Bosna a Hercegovina a samozřejmě Česká republika. Každý den na vodě se završí táborákem, u kterého nechybí kytara a dobré pití. Všechny zájezdy, kterých jsem se mohl zúčastnit, doprovázela příjemná a přátelská atmosféra. Především bych chtěl vypíchnout přístup instruktorů na řece. Dbají především na bezpečnost a soudržnost celé skupiny, nepouští se do žádných kaskadérských kousků, které by mohly ohrozit celou skupinu, což je dle mého názoru velké plus, které by mělo být standardem všech vodáckých společností, bohužel tomu v mnoha případech tak není.

Petr Stejskal VN elektroinženýr

K vodáckému oddílu Cvak jsem se před léty dostal přes kamarády kamarádů. Poznal jsem zde úžasnou partu lidí, se kterými několikrát do roka pravidelně vyrážím za převážně divokou vodou. Nikdy nechybí kytara, táborák, kopa srandy a někdy i nezapomenutelného dobrodružství. Je fajn, že člověk zde nemusí mít skoro žádnou zkušenost s vodou, všechno se zde rychle naučí a veškeré vybavení a organizaci kolem zajistí Krtek :)

Tomáš Vlček Programátor